1. Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to zarazem pierwsza niedziela, która po zakończonym w poprzednią niedzielę okresie wielkanocnym wprowadza nas w tak zwany okres w ciągu roku.

2. Trwają nabożeństwa czerwcowe, podczas których w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy do tej modlitwy codziennie o godz. 17.30.

3. W najbliższy czwartek, 15 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji by prosić o Jego błogosławieństwo dla całej wspólnoty parafialnej. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus Chrystus jest zawsze obecny w naszym życiu. Udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim bądźmy w tym szczególnym dniu w stanie łaski uświęcającej, by móc przyjąć Komunię Św. i w ten sposób uczcić Chrystusa obecnego w Eucharystii.

4. W Boże Ciało Msze Święte o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 13.00 i 18.00. Uroczysta procesja ulicami naszej parafii wyruszy z kościoła po Mszy Świętej o godz. 10.00. Bardzo prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz, podobnie jak w latach ubiegłych, ustawiony będzie na początku ul. Niedziałkowskiego – przygotowują mieszkańcy ul. Niedziałkowskiego i Staszica. Drugi ołtarz na ul. Struga, przygotowują mieszkańcy ul. Struga. Trzeci ołtarz w pobliżu Gimnazjum nr.13 przygotowują mieszkańcy ul. 25-Czerwca. Czwarty ołtarz będzie ustawiony na placu kościelnym. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów w czasie procesji. Prosimy również, by w procesji zaznaczyły swoją obecność wszystkie grupy parafialne.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na dzisiejszą tacę. W całości przeznaczymy je na nowe poszycie dachowe budynku, w którym mieści się biblioteka, sala spotkań oraz dolna kaplica naszego kościoła. Prace rozpoczną się pod koniec czerwca i obejmą położenie nowego poszycia, wymianę orynnowania oraz nową instalację odgromową. Koszt remontu ma wynieść ok. 18 tys. zł.

6. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in.: Bezpłatny dodatek, niezbędny w czasie procesji Bożego Ciała – śpiewnik z pieśniami eucharystycznymi. Tradycyjne śpiewy, duży, wyraźny druk; ponadto w Gościu: w jedności siła, czyli o wielkiej mocy Żywego Różańca.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com