1. Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Obyśmy i my, gromadząc się w parafialnym Wieczerniku, ten powiew Ducha Świętego odczuli w naszych sercach i w naszych rodzinach. Dziś mija też 26 lat od wizyty św. Jana Pawła II w naszym mieście.

2. Jutro, w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w Kościele w Polsce przypada święto NMP Matki Kościoła. Zostało ono ustanowione na prośbę biskupów polskich podczas Soboru Watykańskiego II. Serdecznie zachęcamy do udziału we Mszach św., które będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Zachęcamy również do adoracji Najśw. Sakramentu, która będzie trwała od godz. 14.00 do 16.00.

3. W tym tygodniu, w czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też neoprezbiterów naszej diecezji, którzy przed tygodniem otrzymali święcenia kapłańskie.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy równocześnie okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

5. Rozpoczął się miesiąc czerwiec, który poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Bogu za wszystkie nasze grzechy i niewierności. Msze św. popołudniowe w dni powszednie będą sprawowane o godz. 17.00 i 18.00.

6. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na nowe poszycie dachowe budynku, w którym mieści się biblioteka, sala spotkań oraz dolna kaplica naszego kościoła. Prace rozpoczną się pod koniec czerwca i obejmą położenie nowego poszycia, wymianę orynnowania oraz nową instalację odgromową. Koszt remontu ma wynieść ok. 18 tys. zł.

7. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: Ten dzień nie może przejść niezauważony!6 czerwca polscy biskupi w sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach odnowią Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Dlaczego to takie ważne dla Polski i dla świata?

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com