1. Dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa jest Jego wniebowstąpienie, a więc powrót do Ojca. Jezus odchodzi, zostawiając jednak obietnicę ciągłej obecności wśród nas w mocy Ducha Świętego.

2. 30 maja, swoje imieniny będzie obchodzić S. Weronika nasza Zakrystianka. Zapraszamy na Mszę św. w int. Solenizantki we wtorek o godz. 18.00.

3. W środę, 31 maja, na Mszy św. o godz. 18.00, młodzieży z naszej parafii oraz uczniowie Szkoły Muzycznej otrzymają sakrament bierzmowania. Polecajmy w modlitwie kandydatów do bierzmowania i ich rodziny prosząc dla nich o łaskę otwarcia na dary Ducha Świętego.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas pierwszego czerwcowego nabożeństwa w sposób szczególny będziemy modlić się o święte powołania do służby Bożej.

5. W piątek zachęcamy do uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi będzie w tym tygodniu na każdej Mszy św. i w piątek od godz.17.00. Chorych, których adresy zgłaszamy w kancelarii, odwiedzimy od g.7.00.

6. W pierwszą sobotę oddamy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Przypominamy, że w pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę Msze św. popołudniowe sprawowane są tylko o godz. 18.00. W najbliższą sobotę, 3 czerwca, odbędzie się Pielgrzymka Rodziny Różańcowej na Jasną Górę. Wyjazd autokaru sprzed kościoła o godz. 6.00.

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i jest to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. O godz. 7.00 Msza św. Rodziny Różańcowej i zmiana tajemnic.

8. Już po raz szósty, 4 czerwca, ulicami naszego miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Inicjatywa organizowania Marszu ma na celu ukazanie piękna małżeństwa i rodziny oraz zachwytu nad tym wspaniałym dziełem Pana Boga. Doświadczamy w ostatnim czasie wielu ataków na tradycyjne wartości, jakimi są: prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, rodzina, sakramentalne małżeństwo, dlatego potrzeba silnego sprzeciwu i wyrażenia poparcia dla ich prawnej ochrony. Marsz rozpocznie się o godz. 12.30 Mszą św. w kościele farnym.

9. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: Czego mogą nas nauczyć mali mistycy z Fatimy – 10-letnia Hiacynta i 11-letni Franciszek? To niezwykłe, że Franciszek nie szukał pociechy u Boga, ale swoją modlitwą sam chciał Go pocieszać.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com