1. Przeżywana dziś piąta niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas w okres rozpamiętywania Męki Pańskiej i równocześnie rozpoczyna Renowację Misji Świętych, którą przeprowadzi ks. Stanisław Barcikowski. Księdza Misjonarza obejmujemy serdeczną modlitwą i życzymy mocy Ducha Św. w ukazywaniu dróg naszego nawrócenia. Program Renowacji znajduje się folderach, które wyłożone są w każdej nawie kościoła. W poniedziałek, we wtorek i w środę nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. Jutro od godz. 14.00 do 16.00 będzie trwać adoracja Najśw. Sakramentu. Adresy chorych, do których udamy się we wtorek prosimy zgłaszać w kancelarii. Będą to równocześnie odwiedziny pierwszopiątkowe. Ofiary na potrzeby Renowacji Misji będą zbierane w środę na Mszach świętych.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Msze św. wotywne o godz. 18.00 poprzedzone nabożeństwami eucharystycznymi.

3. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa - rozpoczynająca Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej, a na Mszy św. o godz. 10.00 będzie uroczysta procesja z placu kościelnego na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

4. Zaproszenie ks. Bp. Ordynariusza: Jak co roku, w Niedzielę Palmową obchodzony będzie Światowy Dzień Młodzieży. Tradycyjnie tego dnia organizowana jest Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta, która rozpocznie się o godz. 20.00 przed kościołem farnym św. Jana. Nabożeństwo zakończy się przed katedrą, gdzie zostaną rozdane teksty Orędzia Papieża Franciszka na Światowy Dzień Młodzieży.

5. Grób Pański – w swej symbolicznej wymowie – jest wyrazem wdzięczności Chrystusowi, który umarł dla naszego zbawienia. Kto chciałby przyczynić się do wystroju Grobu Pańskiego, będzie mógł złożyć ofiarę na kwiaty dziś lub w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Po dość długiej zwłoce, spowodowanej problemami zdrowotnymi jednego z wykonawców, zostały zamontowane drzwi wejściowe do naszej świątyni. Wszystkim Darczyńcom, którzy troszczą się o naszą świątynię wyrażamy głęboką wdzięczność i polecamy ich oraz ich bliskich wstawiennictwu Świętej Rodziny. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie sfinansowanie wykonanych już prac przy kościele i domu parafialnym.

7. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: Bóg nie chce cierpienia. Bóg nie jest też powodem cierpienia. Dlaczego więc w Fatimie Maryja prosiła dzieci o przyjęcie cierpienia – kolejny odcinek wielkopostnych rekolekcji.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com