1. W kolejną, czwartą już niedzielę Wielkiego Postu Chrystus zaprasza nas do trwania na Jego Krzyżowej Drodze, zaprasza nas do nawrócenia i odnalezienia pełnej komunii z Nim, aby owocnie uczestniczyć w tajemnicy Jego śmieci i zmartwychwstania.

2. Wielką szansą na drodze naszego nawrócenia będzie Renowacja Misji Świętych, którą rozpoczniemy w przyszłą niedzielę (2 kwietnia). Jak pamiętamy w ubiegłym roku odbyły się w naszej parafii Misje Święte związane z Rokiem Miłosierdzia, które przeprowadzili Księża Pallotyni. Praktyką duszpasterską jest Renowacja Misji celem pogłębienia treści misyjnych. Renowację Misji przeprowadzi ks. Stanisław Barcikowski Pallotyn. Na wszystkich niedzielnych Mszach św. będą głoszone nauki ogólne, a na Gorzkich Żalach kazanie pasyjne. Renowacja Misji potrwa do środy (5 kwietnia); spowiedź odbędzie się w poniedziałek (3 kwietnia), a chorych z posługą duszpasterską odwiedzimy we wtorek (4 kwietnia) od godz. 11.00 – będą to równocześnie odwiedziny pierwszopiątkowe. Adresy chorych prosimy zgłaszać w kancelarii. Szczegółowy program Renowacji Misji Świętych jest wyłożony na ostatnich ławkach w nawie głównej i nawach bocznych. Już dziś, tak zaplanujmy sobie przyszły tydzień, by nie zabrakło czasu na udział w tym ważnym wydarzeniu a zwłaszcza w spowiedzi sakramentalnej.

3. Prosimy o modlitwę w intencji Renowacji Misji Świętych. W sposób szczególny o takie modlitewne wsparcie prosimy ludzi chorych i cierpiących.

4. W Liście Pasterskim na I niedzielę Wielkiego Postu, zapowiadającym Jubileusz 25-lecia naszej diecezji, Ksiądz Biskup Ordynariusz zaprosił wszystkich diecezjan do wielkiej modlitwy adoracyjno – wynagradzającej zwanej „Jerychem Różańcowym”. Modlitwa ta rozpoczęła się wczoraj w katedrze i będzie trwać w parafiach naszej diecezji do 23 grudnia bieżącego roku. Każda parafia ma wyznaczony jeden dzień (24 godziny) na modlitewne trwanie przed Najśw. Sakramentem. W naszej parafii to modlitewne czuwanie rozpoczniemy jutro (27 marca) Mszą św. o godz. 18.00. O godz. 24.00 będzie sprawowana uroczysta Eucharystia w int. kapłanów, Sióstr zakonnych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Tej Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Damian Fołtyn. Adoracja zakończy się we wtorek (28 marca) Mszą św. o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego udziału całych rodzin w tym modlitewnym czuwaniu, by prosić w int. wyznaczonych przez Księdza Biskupa Ordynariusza oraz w naszych osobistych intencjach. Szczegółowy program czuwania wywieszony jest w gablocie ogłoszeń.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 18.00 poprzedzona Nabożeństwem Maryjnym.

6. W przyszłą niedzielę (2 kwietnia) o godz. 7.00 Msza św. Rodziny Różańcowej i zmiana tajemnic.

7. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: Pierwszorzędnym celem Kościoła jest walka o zbawienie ludzi, a nie naprawianie świata – kolejny odcinek wielkopostnych rekolekcji.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com