1. Dziś trzecia niedziela Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie, by nawrócenie mogło się dokonać w naszym sercu. Pomagają w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej i niedzielnych Gorzkich Żalach. Przypominamy, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

2. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego jutro, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Kościoła powszechnego. Podczas Mszy Świętych przez wstawiennictwo opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej prosząc o godne wypełnianie przez nich swojego powołania.

3. Od najbliższej środy (22 marca) rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych i będą trwać do piątku (24 marca). Spotkania rekolekcyjne będą odbywać się nie tylko w naszym kościele, ale również w Zespole Szkół Samochodowych i Szkole Muzycznej. Zwracamy się z serdeczną prośbą do rodziców, nauczycieli i wychowawców: zadbajcie o to, by wasze dzieci wykorzystały te dni zgodnie z ich przeznaczeniem, tzn. na pogłębienie swojej wiary i pojednanie się z Bogiem i ludźmi. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii. Rekolekcje przeprowadzi Diakonia Ewangelizacyjna z parafii św. Br. Alberta z Radomia.

4. Przez cały Wielki Post trwa wielkopostna akcja trzeźwości. W tym roku dar abstynencji ofiarujmy w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby.

5. W sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. W czasie nabożeństwa o godz. 17.30 polecać będziemy wszystkie dzieci poczęte, które zagrożone są aborcją.

6. Czytajmy prasę katolicką. W dodatku radomskim Gościa Niedzielnego przeczytamy o ulicznej ewangelizacji prowadzonej przez grupę młodzieży z par. św. Br. Alberta z Radomia, która razem z ks. Danielem Glibowskim w tym tygodniu w naszej parafii przeprowadzi rekolekcje wielkopostne dla młodzieży.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com