1. Druga niedziela Wlk. Postu to niedziela misyjna. Naszą modlitwą i jałmużną, składaną do puszek po każdej Mszy św., wspieramy Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Zebrane ofiary są przeznaczone na wsparcie ponad 2 tys. polskich misjonarzy głoszących Dobrą Nowinę w 97 krajach świata. Za każdą modlitwę i ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Rozpoczynając drugi tydzień Wielkiego Postu pamiętajmy, że jest to czas powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy celowo organizowane w tym czasie imprezy rozrywkowe, szczególnie dla dzieci i młodzieży.

3. Dziś o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.15, dla dorosłych o godz. 17.00. Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, by dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku będą przeżywać Rocznicę I Komunii św.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które przeznaczymy na sfinansowanie wykonanych już prac przy kościele i domu parafialnym.

6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: Dieta i post – jaka jest między nimi różnica?; ponadto w Gościu: o filmie Chata, który niedawno wszedł na ekrany polskich kin. Nakręcony na podstawie bestsellerowej książki pod tym samym tytułem jest najprawdopodobniej pierwszym w historii sfilmowanym traktatem o Trójcy Świętej.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com