1. Na progu Wielkiego Postu wzbudźmy w sobie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia tego czasu. Taką okazją są różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia. Warto to duchowe ćwiczenie, duchową walkę podjąć.

2. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy dziś o godz. 17.15 na pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dzieci na godz. 16.15, dorosłych na godz. 17.00

3. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie zmartwychwstałego Pana.

4. Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu, będziemy przeżywać dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami w ich posłudze ewangelizacyjnej. W duchu jałmużny wielkopostnej będziemy mogli również złożyć ofiary do puszek na potrzeby misji katolickich.

5. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na sfinansowanie wykonanych już prac remontowych przy kościele i domu parafialnym. Wszystkim ofiarodawcom już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym wezwanie do pokuty. Sto lat temu o pokutę za grzechy prosiła Matka Boża w Fatimie. Jan Paweł II przekonywał, że nie było to wezwanie jednorazowe. Dzisiaj pokuta za grzechy jest tak samo potrzebna jak przed stuleciem.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com