1. Dziś w ramach nabożeństwa wieczornego modlić się będziemy Nieszporami.

2. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. zostaną pobłogosławione świece zwane gromnicami, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

3. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Jak zwykle w te dni o godz. 17.30 będą sprawowane nabożeństwa, a o godz. 18.00 Msze św. wotywne. Okazja do spowiedzi świętej będzie w tym tygodniu na każdej Mszy św. i w piątek od godz. 17.30. Chorych, których adresy prosimy zgłaszać w kancelarii, odwiedzimy z posługą duszpasterską w piątek od godz. 7.00.

5. Członków Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 7.00, po której nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.

6. Za tydzień, na Mszy św. o godz. 11.30, dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają poświęcone książeczki do nabożeństwa.

7. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: Co robić z rozproszeniami na modlitwie? Walczyć z nimi czy je pokochać?

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com