1. Trwający obecnie Tydzień Ekumeniczny zakończy się w środę, 25 stycznia, ale nie kończy się nasza troska o jedność wyznawców Chrystusa. W dalszym ciągu musimy pogłębiać swoją wiarę, modlić się o jedność i pełnić czyny chrześcijańskiego miłosierdzia również w odniesieniu do braci odłączonych. W tej intencji ofiarujmy także dzisiejszą modlitwę do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30.

2. Małżeństwa pragnące zacieśniać więź miłości z Bogiem i w swojej rodzinie zapraszamy na spotkania Kręgu Domowego Kościoła. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Marcinem.

3. W najbliższy czwartek, 26 stycznia, zapraszamy na spotkanie z Diecezjalnym Moderatorem Dzieła Biblijnego ks. dr. Jackiem Kucharskim. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, po której zostanie wygłoszona prelekcja multimedialna pt.: „Jak czytać Biblię? 20 sposobów czytania Pisma Świętego”.

4. 26 stycznia obchodzimy Dzień Islamu. Dziś słowo „islam” często budzi niepokój,     a nawet wywołuje wrogość. Mimo wszystkich trudnych doświadczeń, którymi naznaczona jest nasza współczesność, módlmy się tego dnia, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.

5. W piątek, 27 stycznia, na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencjach Apostolatu Maryjnego. Po Eucharystii spotkanie formacyjne.

6. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: Andrea Bocelli śpiewa dla Czytelników Gościa. W najnowszym numerze płyta CD z arcydziełami muzyki w wykonaniu jednego z największych śpiewaków naszych czasów.

7. Jak już informowaliśmy zakończyła się tegoroczna wizyta duszpasterska zwana kolędą. Odwiedziliśmy 1448 rodzin co stanowi nieco ponad 64% wszystkich rodzin naszej parafii. Nie przyjęto nas w 804 rodzinach. W porównaniu z rokiem ubiegłym liczba nieprzyjmujących rodzin zwiększyła się o 79.
Jak to podkreślamy każdego roku kolęda to przede wszystkim wizyta duszpasterska, która ma na celu zanieść Boże błogosławieństwo do naszych domów. Jest również okazją do osobistego spotkania z duszpasterzem w swoim domu, daje też możliwość rozmowy  o sprawach dotyczących całej parafii. To czy przyjmujemy kapłana z wizytą duszpasterską na pewno świadczy o stopniu naszego religijnego zaangażowania, a także o odpowiedzialności za wspólne dobro parafii zarówno to duchowe jak i materialne. Z kolędą związana jest tradycja składania dobrowolnych ofiar na potrzeby parafii. Z nich wykonywane są wszelkiego rodzaju remonty czy budowy służące całej wspólnocie. Wszystkim, którzy czynnie uczestniczą w życiu naszej parafii i cenią sobie obecność w tej wspólnocie wiary składamy serdeczne podziękowanie i życzymy by Boża łaska towarzyszyła im w codziennym życiu osobistym, małżeńskim i rodzinnym.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com