1. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno! W tej intencji ofiarujmy także dzisiejszą modlitwę różańcową o godz. 17.30.

2. 19 stycznia, przypadają imieniny naszego Pasterza, Ks. Biskupa Henryka Tomasika. Z tej okazji w czwartek w katedrze radomskiej o godz. 18.00 będzie sprawowana uroczysta Eucharystia w intencji Dostojnego Solenizanta.

3. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

4. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które odbywają się w każdy czwartek o godz. 18.30 w sali parafialnej.

5. W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz diecezjalnych środków społecznego przekazu.

6. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: Czy Boga należy się bać? Jeżeli nie, to co znaczą słowa, że bojaźń Boża jest początkiem mądrości?

7. Pragniemy poinformować naszych Parafian, że tegoroczną wizytę duszpasterską zakończymy we wtorek, 17 stycznia. Rodziny, które zgłosiły dodatkową kolędę, odwiedzimy w najbliższą środę, 18 stycznia, od godz. 15.00. Pragniemy serdecznie podziękować naszym Parafianom, którzy przyjęli nas w swoich domach, dziękujemy za okazaną życzliwość a także za zrozumienie i poparcie dla różnych działań, tych duszpasterskich i materialnych, podejmowanych na rzecz naszej wspólnoty. Dziękujemy za kolędowe ofiary, również te dodatkowe, które zostaną przeznaczone na sfinansowanie wykonanych już prac przy kościele i domu parafialnym. Niech Boże błogosławieństwo zostawione w Waszych domach podczas tegorocznej kolędy umocni jedność w rodzinach i całej parafii.

Przypominamy końcowy program wizyty duszpasterskiej:

PONIEDZIAŁEK – 16 stycznia

od g. 15.00 – ul. Kelles-Krauza 34

WTOREK – 17 stycznia

od godz. 15.00 - ul. Wysoka

ŚRODA – 18 stycznia

od godz. 15.00 – dodatkowo zgłoszone adresy

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com