Początki kościoła pw. Świętej Rodziny sięgają roku 1905, kiedy to 26 września została poświęcona kaplica zakonna Sióstr Miłosierdzia Świętego Wincentego a Paulo przez głównego jej fundatora ks. Wawrzyńca Szubartowicza prałata kapituły sandomierskiej. Kaplicę w stylu neogotyckim, która harmonijnie wpisuje się w ciąg architektury dawnego Domu Pracy, zaprojektował znany architekt Stefan Lamparski. W 1936 r. odnowioną kaplicę ozdobiła polichromia wykonana przez bliżej nieznanego art. malarza z Warszawy, która przetrwała do 1975 roku. Przed II wojną światową kapelanem kaplicy był ks. Stefan Grelewski ogłoszony błogosławionym 13 czerwca 1999 r. przez św. Jana Pawła II w gronie 108 Męczenników czasów II wojny światowej.
W 1965 roku, na prośbę, Ks. Bp. Jana Kantego Lorka Siostry Szarytki przekazały swoją kaplicę na cele duszpasterskie parafii Opieki N.M.P. w Radomiu. Od tego momentu kaplica stała się kościołem filialnym. Taki stan rzeczy utrzymywał się do 1 stycznia 1974 roku, kiedy została utworzona Parafia Świętej Rodziny jako samodzielna placówka duszpasterska. Rok 1975 rozpoczął czas zmiany wystroju kościoła. Prace wykonano wg projektu i pod kierunkiem prof. Władysława Pieńkowskiego i Hanny Szczypińskiej z Warszawy.
Pierwotnie we wnętrzu kaplicy znajdowały się trzy neogotyckie ołtarze. W głównym umieszczona była figura NMP Niepokalanej zasuwana obrazem Świętej Rodziny, a w dwóch bocznych - figury św. Wincentego i św. Antoniego. Organy wykonane przez S. Jagodzińskiego ufundował w 1911 r. ks. Konstanty Zdybiowski (przeniesione w 1981 r. do kościoła par. w Małęczynie).  
Kościół jest murowany z czerwonej cegły, jednonawowy z transeptem, w stylu neogotyckim, z prezbiterium podniesionym w stosunku do nawy. W prezbiterium, nawie i ramionach transeptu są sklepienia krzyżowe. Od strony wschodniej i zachodniej kościoła znajdują się niewielkie przybudówki – zakrystie. We wnętrzu kościoła znajdują się tablice epitafijne z XIX i XX w. Najcenniejszymi dziełami sztuki są obrazy Św. Rodziny i św. Kazimierza Jagiellończyka. W latach 2007 – 2015 nastąpiła kompleksowa renowacja kościoła, która objęła: remont elewacji, montaż ogrzewania podłogowego z ułożeniem granitowej posadzki, rekonstrukcję neogotyckiego ołtarza głównego z figurą NMP Niepokalanej zasuwaną obrazem Św. Rodziny, odbudową wieży kościoła i nowym pokryciem dachowym z dachówki ceramicznej.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe  godz. 17.30

Czerwcowe godz. 17.45

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com