1. Dziś czwarta, ostatnia niedziela adwentu. O godz. 17.30 w ramach nabożeństwa wieczornego modlić się będziemy na Różańcu, a po Mszy św. wieczorowej w sali parafialnej odbędzie się spotkanie Kręgu Domowego Kościoła, na które serdecznie zapraszamy wszystkie małżeństwa pragnące - w duchu chrześcijańskim - pogłębiać swoją więź małżeńską i rodzinną.

2. W piątek, 23 grudnia, od godz. 7.00 udamy się z posługą duszpasterską do chorych, których adresy prosimy zgłaszać w kancelarii.

3. W sobotę o godz. 6.30 zapraszamy na ostatnie „roraty”. Nie będzie natomiast Mszy św. wieczornej, gdyż o tej porze zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych.

4. O północy z soboty na niedzielę zapraszamy na pasterkę. Ofiary na tacę podczas pasterki będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

5. W niedzielę – uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjmą Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.

6. W poniedziałek – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Ofiara na tacę tradycyjnie jest przeznaczona na utrzymanie K.U.L.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy dzieciom w postaci świątecznych paczek. Niech radość obdarowanych dzieci będzie nagrodą za okazany dar serca. Paniom z Apostolatu Maryjnego składamy również serdeczne podziękowanie za rozprowadzanie opłatków, które jeszcze dziś możemy nabyć przy wyjściu z kościoła.

8. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: historia młodego męża, który najpierw pytał, za jakie grzechy coś takiego przytrafiło się jego rodzinie, a teraz zapisał się do Żywego Różańca i zachęca do tego inne młode małżeństwa.

9. Wizytę duszpasterską w naszej parafii planujemy rozpocząć od przyszłego wtorku (27 grudnia). Program kolędy będzie wywieszony w gablocie ogłoszeń już w tym tygodniu.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com