1. Od dziś do wtorku włącznie będą trwać w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które przeprowadzi ks. prał. Jan Niziołek. W ramach rekolekcji Msze św. będą sprawowane o godz. 6.30 (roraty), 9.30 i 18.00. Jutro na Mszę św. o godz. 9.30 zapraszamy wszystkich chorych naszej parafii, którzy będą mogli – dzięki pomocy najbliższych – przybyć na naukę rekolekcyjną i skorzystać z sakramentu pokuty. Młodzież, zwłaszcza ta przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, będzie miała swoje spotkanie we wtorek o godz. 17.00. We wtorek też od godz. 15.00 do 17.00, a w poniedziałek godzinę przed Mszą św. wieczorową będzie trwać adoracja Najśw. Sakramentu, by przez osobistą medytację utrwalić owoce rekolekcji. Szczegółowy program naszych adwentowych ćwiczeń wywieszony jest w gablocie ogłoszeń. Taca rekolekcyjna będzie zbierana na Mszach św. we wtorek. Pamiętajmy, że owocem dobrze przeżytych rekolekcji jest pojednanie się z Bogiem i bliźnimi i życie w łasce uświęcającej. Ze spowiedzi rekolekcyjnej będziemy mogli skorzystać już jutro, w godzinach: od 7.00 do 9.30 i od 15.30 do 18.00. Otwórzmy się na łaskę Bożego Miłosierdzia, bo dzięki niej Chrystus naprawdę może narodzić się w naszym sercu a przez to święta nie ograniczą się tylko do rozrywki i stołu. Dziś, o godz. 17.30 modląc się Koronką do Bożego Miłosierdzia będziemy prosić o dar dobrej spowiedzi.

2. Chorych, którzy nie będą mogli w kościele skorzystać ze spowiedzi rekolekcyjnej, odwiedzimy z posługą duszpasterską w domach, w przyszły piątek (23 grudnia) od godz. 7.00. Adresy chorych prosimy zgłaszać w kancelarii.

3. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy dzieciom z naszej parafii w formie paczek świątecznych. Przygotowane paczki możemy składać w kancelarii lub pod choinką najpóźniej do piątku (16 grudnia). Odbiór paczek przez zainteresowane rodziny odbędzie się w sobotę (17 grudnia) w godz. od 10.00 do 12.00.

4. Prasę katolicką oraz świece Caritas możemy nabyć w kancelarii. Paniom z Apostolatu Maryjnego składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze rozprowadzanie opłatków, które możemy nabyć przy wyjściu z kościoła. Ofiary składane przy tej okazji, jak również dzisiejsza taca przeznaczone będą na prace remontowe przy naszej świątyni.

5. Ogłoszenie Ks. Biskupa Ordynariusza: Jak co roku przeżywać będziemy spotkanie opłatkowe mieszkańców Radomia. Jest to szansa do spotkania się, złożenia sobie życzeń w atmosferze zbliżających się Świąt Narodzenia Pańskiego. Serdecznie zapraszam Czcigodnych Księży oraz wszystkich Radomian na Mszę Świętą do Radomskiej Katedry w niedzielę, 18 grudnia, o godzinie 15.00. Po Eucharystii przejdziemy na plac przed Urzędem Miejskim, by tam otrzymać Betlejemskie Światło Pokoju, dzielić się opłatkiem i wspólnie kolędować.

Henryk Tomasik Biskup Radomski

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com