1. Dziś obchodzimy dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Z tej racji po każdej Mszy Św. przeprowadzamy zbiórkę do puszek na wspomniany cel. Włączmy się również w modlitwę za K-ł na Wschodzie w czasie nabożeństwa eucharystycznego o g. 17.30.

2. Jutro od godz. 14.00 do 16.00 będzie trwać adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez członków Żywego Różańca z naszej parafii. Wykorzystajmy tę okazję by adwentowe oczekiwanie wypełnić modlitwą.

3. Wspomnienie św. Mikołaja biskupa, które przypada 6 grudnia, przywołuje szczególnie słowa Pana Jezusa: „Coście uczynili jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili”. Tę troskę o dzieci, zwłaszcza z rodzin ubogich chcemy wyrazić - podobnie jak w latach ubiegłych - włączając się w akcję pomocy dzieciom w postaci paczek świątecznych. Przygotowane paczki dla konkretnych dzieci (imiona dzieci zawieszone są na choince) możemy składać w kancelarii lub pod choinką.

4. W czwartek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00, 10.00 i 18.00, podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce o czystość serca oraz o pełnienie woli Bożej w życiu. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe.

5. W przyszłą niedzielę (11 grudnia) rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które przeprowadzi ks. prał. Jan Niziołek proboszcz par. Chrystusa Króla w Radomiu. Program rekolekcji przedstawia się następująco: w niedzielę na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy rodziców wraz z dziećmi. Na pozostałych Mszach św. będą głoszone nauki ogólne. W poniedziałek i we wtorek Msze św. będą sprawowane o godz. 6.30 – Roraty, 9.30 i 18.00. Chorych i starszych zapraszamy na Mszę św. i naukę rekolekcyjną w poniedziałek o godz. 9.30. Młodzież, zwłaszcza ta przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, będzie miała swoje spotkanie we wtorek o godz. 17.00. Spowiedź rekolekcyjna zaplanowana jest na poniedziałek (12 grudnia). Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń. Już dziś, osobistą i rodzinną modlitwą, rozpocznijmy nasze przygotowania do rekolekcyjnej spowiedzi, bo tylko dzięki niej prawdziwie po chrześcijańsku przeżyjemy Święta Bożego Narodzenia.

6. Duszpasterstwo nauczycieli i wychowawców zaprasza wszystkich pedagogów na Adwentowy Dzień Skupienia, który odbędzie się w niedzielę 11 grudnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10.00.

7. Nabywając opłatek wigilijny, pamiętajmy, aby był on pobłogosławiony. Również dzisiaj przy wyjściu z kościoła, będzie można nabyć poświęcone opłatki. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na prace remontowe przy naszej świątyni.

8. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: O podwójnej kradzieży świętego Mikołaja. W XI wieku kupcy z Bari wykradli z Myry jego relikwie. W XX wieku handlowcy skradli jego wizerunek; ponadto w Gościu: miał 15 lat, gdy zmarł. Był komputerowym geniuszem i głęboko wierzącym młodzieńcem. Dziś jest kandydatem na ołtarze.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com