1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok duszpasterski, którego hasłem będą słowa z nakazu misyjnego Chrystusa: „Idźcie i głoście”. By owocnie przeżyć ten rok, często sięgajmy po Pismo Święte, by najpierw wsłuchać się w Słowo Boże, aby móc potem iść i głosić.

2. Wzorem otwarcia na Słowo Boże jest Maryja. Od Niej uczmy się jak nieść Chrystusa innym. Zapraszamy więc do uczestnictwa w Roratach, Mszach Świętych wotywnych o NMP, które w naszym kościele będą sprawowane w dni powszednie o godz. 6.30. Zapraszamy do udziału w nich, w miarę możliwości, całe rodziny, z zapalonymi lampionami, które niech będą znakiem naszego oczekiwania i gotowości na spotkanie z Panem.

3. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30, aby modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, również z naszej parafii. Pierwszy piątek to dzień wynagradzania Bogu za popełnione grzechy. Okazja do spowiedzi świętej będzie w tym tygodniu na każdej Mszy św. i w piątek od godz. 17.30. Od godz. 7.00 udamy się do chorych, których adresy prosimy zgłaszać w kancelarii. W pierwszą sobotę miesiąca w szczególny sposób zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. Za tydzień o godz. 7.00 Msza św. członków Żywego Różańca, a na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają poświęcone medaliki. W przyszłą niedzielę w całej Polsce organizowana będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

5. Nabywając opłatek wigilijny, pamiętajmy, aby był on pobłogosławiony. Już od dzisiaj przy wyjściu z kościoła, będzie można nabyć poświęcone opłatki oraz świece Caritas. Składamy serdeczne Bóg zapłać paniom z Apostolatu Maryjnego za pomoc w rozprowadzaniu opłatków. Dziękujemy również za dobrowolne ofiary składane przy tej okazji.

6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: Chrześcijańska nadzieja ma niewiele wspólnego z optymizmem. Pierwszy odcinek adwentowych rekolekcji pod tytułem Szkoła nadziei.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com