1. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny. Hasłem tego roku będą słowa z nakazu misyjnego Chrystusa: „Idźcie i głoście”. Będziemy więc wezwani do świadczenia o Panu Jezusie i przemieniania tego świata na bardziej Boży.

2. Dzisiaj kończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Był to szczególny czas łaski. Ufamy, że wielu z nas w tym roku wróciło w miłosierne ramiona Ojca, odnowiło swoją wiarę, uporządkowało swoje rodzinne, małżeńskie sprawy. Jest za co dziękować. Duchowo łączymy się z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękujemy za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.

3. Z racji przypadającego w dniu 22 listopada wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej i  śpiewu kościelnego, składamy serdeczne podziękowania p. Organiście, Chórowi, Scholi a także wszystkim, którzy służą Panu Bogu i naszej wspólnocie przez śpiew i grę na instrumentach. W dniu święta patronalnego wszystkim składamy serdeczne życzenia Bożych łask i wstawiennictwa świętej Patronki. Jednocześnie zachęcamy do włączenia w szeregi naszego Chóru, który spotyka się w poniedziałki po Mszy św. wieczorowej.

4. 27 listopada obchodzimy rocznicę podarowania nam przez Niebo Cudownego Medalika. Matka Boża, objawiając się św. Katarzynie Labouré, powiedziała: „Każ wybić ten medalik. Ci, którzy będą go nosić, otrzymają wielkie łaski”. Apostolat Maryjny, który szczególnie czci MB od Cudownego Medalika spotka się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00.

5. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: Wczoraj w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, na zakończenie obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski, biskupi wypowiedzieli Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. W Gościu znajdziemy pełny tekst aktu oraz omówienie jego znaczenia.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com