1. Ogłoszenie Ks. Bp. Ordynariusza: Na zakończenie obchodów Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia i Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, w dniu 19 listopada br., w wigilię uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zgodnie z zapowiedzią Konferencji Episkopatu Polski, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, będzie miał miejsce ogólnonarodowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Będzie to wielki akt wiary, potwierdzający wybór Chrystusa oraz poddanie i zawierzenie Zbawicielowi życia osobistego, rodzinnego i narodowego we wszystkich jego wymiarach. Będzie to także akt zobowiązania do życia według Bożego prawa. Akt ten zostanie ponowiony we wszystkich parafiach całej Polski. W naszej diecezji dokonamy proklamacji tego Aktu w niedzielę, 20 listopada na wszystkich Mszach Świętych. W uroczysty zaś sposób, wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, po jednej, głównej Mszy Świętej tego dnia. Akt ten nie może być jedynie formułą słowną. Potrzebne jest duchowe przygotowanie do tego wydarzenia. Służyć ma temu specjalna Nowenna poprzedzająca tę uroczystość, którą rozpoczniemy 11 listopada. Niech nasze gorliwe przygotowanie i podjęcie tego Aktu przyczyni się do obudzenia żywej wiary i kształtowania życia według zasad Ewangelii. Bp Henryk Tomasik

2. Jutro w godz. od 14.00 do 16.00 będzie trwała adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez Rodzinę Różańcową naszej parafii. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

3. W piątek, 11 listopada, w naszej ojczyźnie będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Przywrócono je w 1989 roku po przemianach ustrojowych naszej ojczyzny. Jest to niewątpliwie ważna data, dlatego pamiętajmy, aby w tym dniu uczestniczyć również we Mszy św., by modlić się o rozwój i pomyślność naszego kraju. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz.: 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. W związku ze Świętem Niepodległości, Księża Biskupi podjęli decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. 11 listopada w liturgii kościoła wspominamy też św. Marcina z Tours, który jest patronem ks. Marcina Wójtowicza. Zapraszamy na Mszę św. w int. Solenizanta w piątek o g. 10.00. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na pomoc Kościołom prześladowanym.

4. W listopadzie tradycyjnie pamiętamy o modlitwie za zmarłych. W naszym kościele przez cały listopad codziennie, po Mszy św. o godz. 17.30 modlimy się w wypominkach jednorazowych, w każdą niedzielę o godz. 8.15 i 9.45 w wypominkach rocznych i półrocznych, a w czasie nabożeństwa wieczornego w kolejne niedziele listopada odmawiamy różaniec za zmarłych. W kancelarii nadal możemy zamówić wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.

5. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na główne drzwi wejściowe do naszej świątyni.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: Dlaczego Kościół nie godzi się na rozrzucanie ludzkich prochów w powietrzu, na ziemi lub w wodzie? O tym zakazie przypomina nowa instrukcja Kongregacji Nauki Wiary. Mówi ona również o tym, że Kościół usilnie zaleca grzebanie ciał, a kremację tylko dopuszcza.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com