1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Jesteśmy wdzięczni za nasz kościół parafialny Panu Bogu i ludziom, którzy przyczynili się do jego budowy i wyposażenia. Równocześnie czujemy się odpowiedzialni za korzystanie z niego, utrzymanie go i przekazanie przyszłym pokoleniom.

2. Jutro zakończenie nabożeństw różańcowych w kościele, ale zachęcamy do praktykowania zwyczaju codziennego odmawiania przynajmniej jednego dziesiątka różańca w naszych rodzinach. Zachęcamy też do zakładania nowych Róż Żywego Różańca nie tylko przez dorosłych.

3. We wtorek będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych, dzień czci oddawanej tym znanym i nieznanym wyznawcom Chrystusa, którzy już przebywają w chwale nieba. W pierwszych dniach listopada pamiętamy też w sposób szczególny o naszych zmarłych. Z wdzięczności za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Boga.

4. W środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. To dzień szczególnie poświęcony modlitwie za zmarłych, którzy jeszcze oczekują, by dołączyć do grona zbawionych. W dzień zaduszny Msze święte będą sprawowane o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00.

5. 1 i 2 listopada, na pięć minut przed każdą Mszą św. będziemy modlić się za naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej.

6. Porządek uroczystości w dniu 1 i 2 listopada na cmentarzach w Radomiu wywieszony jest w gablocie ogłoszeń.

7. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; pierwszy piątek – dzień modlitwy o Boże miłosierdzie i wynagradzania za popełnione grzechy i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Skorzystajmy w tych dniach z sakramentu pokuty, tym bardziej że stan łaski uświęcającej jest warunkiem uzyskania odpustu przy okazji nawiedzenia cmentarza. W piątek od godz. 7.00 udamy się do chorych, których adresy zgłaszamy w kancelarii.

8. Msza św. Rodziny Różańcowej będzie sprawowana w przyszłą niedzielę o godz. 7.00.

9. Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: Myśli świętych, napisane wiele lat temu, nie tracą nic ze swej aktualności. Dziennikarze Gościa Niedzielnego ujawniają, jakimi dewizami zapisanymi przez świętych kierują się w życiu.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com