1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Uwierzmy, że „modlitwa różańcowa – jak przed laty powiedział Prymas Polski kard. August Hlond – jest modlitwą potężną” i że „każdy Polak powinien odmawiać różaniec”, bo „tą bronią pokonamy zło”. Zapraszamy codziennie o godz. 17.30 na wspólne różańcowe nabożeństwa.

2. Dzisiaj powracamy do pamiętnych wydarzeń sprzed 38 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II. Pragniemy wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczanie papieża Polaka. W sposób szczególny uczynimy to w czasie dzisiejszego nabożeństwa różańcowego.

3. We wtorek, 18 października, przypada święto świętego Łukasza, patrona pracowników służby zdrowia. Z tej okazji Księża Kapelani Szpitali Radomskich serdecznie zapraszają Pracowników Służby Zdrowia na uroczystą Eucharystię, która będzie sprawowana w Katedrze radomskiej we wtorek o godz. 18.00. 18 października minie też 15 lat od tragicznej śmierci ks. bp. Jana Chrapka.

4. W sobotę, 22 października Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła.

6. Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, to przede wszystkim dni pamięci modlitewnej o naszych zmarłych. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich, których polecamy modlitwie Kościoła w tzw. wypominkach. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, dziękujemy za dobro przez nich uczynione, prosimy o odpuszczenie ich grzechów, błagamy dla nich o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy.

7. Polecamy prasę katolicką i kalendarz na przyszły rok, który możemy nabyć w kancelarii. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: Co przedstawiają mozaiki zdobiące sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie – dzisiaj, w niedzielę, odbywa się uroczysta konsekracja kościoła.

8. Dziś, w kościołach całej Polski, przeprowadzane jest badanie uczestniczących w niedzielnej Eucharystii i przyjmujących Komunię św.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com