1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w całym Kościele Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji oraz misjonarzy duchownych i świeckich, aby mogli skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię wszystkim ludziom. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. W czwartek, 27 października, o godz. 18.00 Msza św. Apostolatu Maryjnego i spotkanie formacyjne.

3. W piątek, 28 października, czcimy w liturgii świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych. Może warto powierzyć mu swoje problemy nie tylko w dniu jego liturgicznego wspomnienia.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła.

5. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przy tej okazji chcemy przypomnieć, że nasz szacunek dla zmarłych wyraża się nie tylko w stawianiu zniczy i kwiatów na grobach. Dla nas, wierzących, najważniejsza jest modlitwa za zmarłych. W kościołach i na cmentarzach odprawiane są za nich Msze święte, odmawia się Różaniec. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła w tzw. wypominkach. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie i błagamy dla nich o dar nieba. Pamiętajmy zatem o tych, którzy czekają na naszą pomoc.

6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i kalendarza na rok 2017, w cenie 5 zł. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: jesteśmy po Wielkiej Pokucie, która odbyła się w minioną sobotę na Jasnej Górze. Każdy powinien wiedzieć, co tam się wydarzyło.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com