1. Dziś obchodzimy XVI Dzień Papieski, w którym nie tylko dziękujemy Bogu za osobę i posługę św. Jana Pawła II, ale pragniemy zgłębiać jego nauczanie. Koncert Papieski, który odbędzie się dziś w naszym kościele po Mszy św. wieczorowej będzie okazją do wysłuchania - oprócz utworów największych kompozytorów muzyki organowej - również fragmentów przemówień Jana Pawła II nt. Bożego Miłosierdzia. Na koncert, w którym wystąpią: Piotr Wysocki – saksofon, Emanuel Bączkowski – organy, wszystkich serdecznie zapraszamy.

2. W ramach obchodów Dnia Papieskiego odbywa się zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Każdy kto chciałby wesprzeć to dzieło, może złożyć swoją ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła.

3. Październik to miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Pamiętajmy, że przez różaniec możemy wyprosić wiele łask zarówno dla nas, jak i dla naszych bliskich. W naszych kościele nabożeństwa różańcowe są odprawiane codziennie o godz. 17.30.

4. W piątek, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą. Duszpasterstwo Nauczycieli naszej diecezji zaprasza wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty na spotkanie w niedzielę 16 października, które rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 17.00 w kościele oo. Jezuitów.

5. W tym roku Duszpasterstwo Akademickie w Radomiu obchodzi 50-rocznicę działalności. Zapraszamy wszystkich, którzy przez te lata tworzyli Wspólnotę księży, profesorów i studentów w Radomiu do wspólnego świętowania w sobotę, 15 października. O godz. 10:00 w kościele św. Jana (Fara), pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wacława Depo będzie sprawowana Eucharystia, po której nastąpi okolicznościowe spotkanie.

6. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych w modlitwie wypominkowej. W kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki jednorazowe, które wypisujemy czytelnie na kartkach, zaś półroczne i roczne będziemy podawać do księgi wypominkowej w kancelarii.

7. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m. in.: Właśnie teraz, kiedy trwa kolejna walka o życie, modlitwa pokutna jest bardzo potrzebna. O inicjatywie Wielkiej Pokuty u stóp Pani Jasnogórskiej pisze ks. Tomasz Jaklewicz.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę, które będą przeznaczone na drzwi wejściowe do kościoła.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com