1. Dzisiejsza niedziela i cały październik stanowią dobrą okazję do zainteresowania się różami Żywego Różańca w naszej parafii. Cieszymy się z parafian, którzy należą już do tych róż, a pozostałych zachęcamy do zaangażowania się w ich działalność. Niektóre róże wymagają uzupełnienia najczęściej z powodu śmierci ich członków. W związku z tym zainteresowanych wstąpieniem do róż prosimy o zgłaszanie się w kancelarii. Jeśli będzie więcej chętnych osób, to być może uda się założyć nowe róże. Do obowiązków osób należących do róży należy branie udziału w zmianach tajemnic różańcowych odbywających się raz w miesiącu oraz codzienne odmawianie wylosowanej na zmianie jednej tajemnicy różańca w intencjach wyznaczonych przez Kościół. Chcemy również założyć w naszej parafii różę skupiającą ludzi chorych. Zachęcamy do takiej aktywności wszystkich chorych.

2. Nabożeństwa różańcowe będą codziennie o godz. 17.30. W związku z tym Msze św. popołudniowe w dni powszednie będą sprawowane o godz. 17.00 i druga Msza św. bezpośrednio po nabożeństwie różańcowym.

3. Jutro od godz. 14.00 do 16.00 będzie trwała adoracja i czuwanie przed Najśw. Sakramentem. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę.

4. Kontynuując systematyczną pracę, jutro o godz. 18.30 odbędzie się próba chóru. Ponownie zachęcamy wszystkich, którzy swoim śpiewem chcą chwalić Pana Boga, do włączenia się w tę parafialną grupę.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, w piątek zaś wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc. Piątkowy różaniec zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania rodzaju ludzkiego. Do chorych udamy się od godz. 7.00. Z racji pierwszego czwartku i pierwszego piątku Msze św. popołudniowe tylko o godz. 18.00.

6. Dzień Papieski wpisał się już na stałe w życie Kościoła w Polsce. Przeżywać go będziemy, w przyszłą niedzielę, 9 października. W tym dniu chcemy nie tylko dziękować za osobę i posługę św. Jana Pawła II ale również wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” składając po Mszach św. dobrowolną ofiarę do puszek.

7. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na nowe drzwi wejściowe do kościoła. Wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają dzieło renowacji naszej świątyni, składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych w modlitwie wypominkowej. W kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki jednorazowe, które wypisujemy czytelnie na kartkach wyłożonych na ostatniej ławce w nawie głównej, zaś półroczne i roczne będziemy podawać do księgi wypominkowej w kancelarii.

9. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in.: Jest szansa, że zniknie przepis pozwalający na zabijanie przed narodzeniem chorych dzieci. Wskazuje na to dyskusja i głosowanie w polskim parlamencie. Posłowie zaangażowani w obronę życia potrzebują pomocy wszystkich katolików. Naszą odpowiedzią niech będzie podjęcie krucjaty modlitewnej na rzecz ochrony życia każdego człowieka. Ks. Bp Ordynariusz Henryk Tomasik prosi, aby w każdą niedzielę przed błogosławieństwem odmówić modlitwę św. Jana Pawła II w obronie życia ludzkiego.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com