1. We wrześniu szczególnie modlimy się za dzieci, młodzież i wychowawców. Będzie ku temu specjalna okazja w czasie VI Tygodnia Wychowania, który dziś rozpoczynamy. Nasze modlitwy będziemy polecać wstawiennictwu św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, którego święto będziemy obchodzić 18 września. Wszyscy włączmy się w tę modlitwę w int. młodego pokolenia gdyż jest to nasz wspólny obowiązek. Dziś o g. 17.30 modlić się będziemy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

2. W środę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, a w czwartek, 15 września, Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina Matkę Bożą Bolesną.

3. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które dają możliwość systematycznej i pogłębionej lektury tekstów biblijnych z liturgii niedzielnej. Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek o godz. 18.30.

4. Przyszła sobota to wspomnienie 77. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu. Prośmy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.

5. W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka oraz włoskiej Caritas, by wspomóc osoby poszkodowane w trzęsieniu ziemi we Włoszech, w przyszłą niedzielę 18 września, będą zbierane ofiary do puszek w kościołach naszej ojczyzny.

6. Zachęcamy chłopców do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. Spotkania ministrantów starszych (z gimnazjum i szkół średnich) odbywają się w piątki o godz. 19.00, a młodszych (ze szkoły podstawowej) w soboty o godz. 10.00. Dziewczęta ze szkoły podstawowej i gimnazjum zapraszamy na spotkania Scholi, które odbywają się w każdą sobotę o godz. 11.00.

7. W sobotę, 1 października odbędzie się diecezjalna pielgrzymka KŻR do Sanktuarium MB Różańcowej w Wysokim Kole. Organizujemy wyjazd autokarem na to spotkanie i zachęcamy do udziału w nim nie tylko członków Rodziny Różańcowej ale wszystkich, którzy pragną uczcić M.B. Różańcową.

8. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: Papież emeryt Benedykt XVI po raz ostatni publicznie zabrał głos. Powiedział m.in. o powodach rezygnacji, o swoim następcy – Franciszku i o przyszłości Kościoła. W Gościu obszerne fragmenty wyjątkowej książki Benedykt XVI. Ostatnie rozmowy.

9. Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które przeznaczymy na drzwi wejściowe do naszego kościoła. Wszystkich ofiarodawców, którzy wspierają dzieło renowacji naszej świątyni, obejmujemy wdzięcznym sercem i składamy im staropolskie Bóg zapłać.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com