1. Przypominamy, że od dziś wróciliśmy do przedwakacyjnego porządku liturgii Mszy św.: w dni powszednie Eucharystia sprawowana będzie dodatkowo o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 13.00. Dziś o godz. 17.30 nabożeństwo eucharystyczne.

2. W czwartek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych - Narodzenia NMP., w tradycji polskiej znane jako święto MB Siewnej. Uczcijmy urodziny naszej Matki modlitwą i uczestnictwem we Mszy Świętej. W tym dniu – zgodnie z wieloletnią tradycją – będziemy przeżywać w naszej wspólnocie 40-to godzinne nabożeństwo. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwać od godz. 8.00 do godz. 18.00. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00 i 18.00, a o godz. 17.30 uroczyste Nieszpory Eucharystyczne. Do adoracji zapraszamy wszystkich Parafian. To doroczne nabożeństwo jest kolejną szansą, by ożywić naszą więź z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Również jutro w godz. od 14.00 do 16.00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja prowadzona przez Żywy Różaniec.

3. W czwartek, po Mszy św. wieczornej, odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

4. Rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Zainteresujmy się, czy nasze dzieci sumiennie korzystają z katechizacji szkolnej. Warto je też zachęcić do włączenia się w różne grupy formacyjne działające przy naszej parafii. Chłopcom proponujemy wstąpienie w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. Pierwsze spotkanie wszystkich ministrantów odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10.00. Dziewczęta zapraszamy do Scholi, która będzie się spotykać w każdą sobotę o godz. 11.00.

5. Po wakacyjnej przerwie wznawia swoją działalność Biblioteka Parafialna, która będzie czynna w każdą niedzielę od godz. 11.00 do 12.00. Zachęcamy do korzystania ze zbiorów naszej biblioteki oraz prosimy by osoby, które dysponują wolnym czasem i możliwościami włączyły się w prowadzenie naszej biblioteki.

6. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: O kanonizowanej właśnie dzisiaj Matce Teresie z Kalkuty, która mówiła, że świętość to nie luksus, tylko podstawowe zadanie każdego z nas; ponadto w Gościu: o trzęsieniu ziemi we Włoszech – reportaż o jednym ze zrujnowanych miasteczek.

7. Wszystkich darczyńców, którzy swoimi ofiarami przyczyniają się do odnowienia naszej świątyni, obejmujemy wdzięcznym sercem i polecamy wstawiennictwu Świętej Rodziny. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nowe drzwi wejściowe do kościoła.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com