1. Jak już informowaliśmy, nowym wikariuszem w naszej parafii będzie ks. Grzegorz Włodarczyk, który ostatnio pracował w parafii św. Br. Alberta w Skarżysku-Kamiennej. W imieniu całej wspólnoty parafialnej serdecznie witam ks. Grzegorza i na progu Jego posługiwania w naszej wspólnocie życzę, by w tej posłudze towarzyszyła Mu nasza modlitwa i serdeczna życzliwość. Tę życzliwość będziemy mieli okazję okazać ks. Grzegorzowi już w najbliższą sobotę, 3 września, gdyż tego dnia ks. Grzegorz będzie obchodził swoje imieniny. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w int. Solenizanta o godz. 18.00.

2. W czwartek, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 8.00, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym.

3. To także pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy wieczorem na nabożeństwo eucharystyczne. Poza modlitwą o nowe i święte powołania będziemy prosić za wszystkich, którzy rozpoczynają rok pracy i formacji oraz w intencji pokoju na świecie i tych, którzy oddali życie za Ojczyznę z racji przypadającej 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wzbudźmy pragnienie rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego pojednani z Bogiem i braćmi. Okazją do tego niech stanie się spowiedź w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00. W piątek od godz. 7.00 odwiedzimy chorych z Komunią świętą, a po południu zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające i Mszę Świętą wotywną ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzieciom klas czwartych przypominamy o praktyce „dziewięciu pierwszych piątków miesiąca”. Po wakacyjnej przerwie, w każdy piątek, o godz. 15.00 będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo o 17.30 i Mszę św. wotywną o Niepokalanym Sercu Maryi.

4. Informujemy, że od przyszłej niedzieli powracamy do przedwakacyjnego porządku liturgii Mszy św. W niedzielę, 4 września, będzie już sprawowana Msza św. o godz. 13.00 i nabożeństwo o godz. 17.30.

5. W przyszłą niedzielę o g. 7.00 Msza św. Rodziny Różańcowej i zmiana tajemnic.

6. Czytajmy prasę katolicką. W najnowszym wydaniu Gościa Niedzielnego m.in.: W kościele rzadko możemy usłyszeć o piekle, a przecież nie przestało istnieć. Czy wiara w piekło jest warunkiem miłości do Boga?

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com